Jsem Chytrý dům EATON xComfort

Skutečnost, že je systém chytré elektroinstalace xComfort bezdrátový, přináší netušené možnosti pro jeho využití. Kromě jiných výhod, systém nabízí mnoho rozumných bezpečnostních řešení. V případě, že se spustil požární alarm, vytáhnou se rolety a rozsvítí se světla včetně únikových cest popřípadě se okamžitě vypne rekuperace, aby se požár nešířil i touto cestou. Do všech místností, kde může vzniknout potenciální nebezpečí požáru, namontujte detektor kouře.

Máte obavy z vytopení sousedů nebo zničení tepelné izolace ve stěnách? Pořiďte si k pračce a myčce senzor zaplavení. Ochrana je aktivována nepřetržitě po celý den a způsobí v systému  chytré elektroinstalace xComfort okamžité uzavření hlavního ventilu vody a to třeba i při překročení hodinového limitu.

Stejné pohybové senzory, které rozsvěcují světla při nízké intenzitě a pohybu, lze využívat k aktivaci alarmu v době, kdy jste mimo dům a čidlo zjistí jakýkoli pohyb. Systém chytré elektroinstalace xComfort Vám umožní koordinovat různé části instalace a využívat stejný senzor za určitých podmínek pro různé účely. Obdobně funguje okenní kontakt – zajišťuje bezpečnost nebo vypíná topení.

Hodně lidem se už stalo, že si nebyli jisti, zda při odchodu z domu vypnuli žehličku nebo rychlovarnou konvici. Bezpečné odpojení spotřebičů od sítě stejně jako zásuvky pro televizi se provede okamžitě, když odejdete z domu. Ventil přívodu vody se ale uzavře až se zpožděním, protože právě perete. Pokud máte instalovaný Smart Manager nebo Bridge, vše můžete kontrolovat vzdáleně a v případě potřeby můžete spotřebič vypnout. Dohled může být i přes integrovanou IP kameru.

Dopřejte si ještě vyšší bezpečnost domu v chytré elektroinstalac xComfort:

• Kontrola stavu tepelných spotřebičů sníží požární riziko. Při odchodu se automaticky vypne zásuvka pro žehličku a v kuchyni zásuvka pro rychlovarnou konvici. Vzdálený dohled máte vždy ze smartphonu.
• Detektory kouře při požáru spustí akustický alarm a rozsvítí světla v domě. Vytáhnou se rolety a pokud jste doma, odjistí se elektrický zámek dveří. V reproduktorech zazní alarmové hlášení pro opuštění domu, přívod plynu se ihned uzavře.
• Stejné detektory pohybu rozsvěcují světla nebo spouští hudbu když jste doma. Pokud jste mimo dům, je aktivní režim zabezpečení a senzor spustí alarm.
• Simulace přítomnosti zastraší narušitele, když nejste doma. Žaluzie a některá světla vybavená úspornými zdroji se spínají tak, jako když jste doma.
• Výstražné funkce systému Vás předem upozorní, pokud dochází baterie v některém bateriově napájeném senzoru. Osvětlení může probliknout nebo může být odeslán e-mail.
• Alarmovým tlačítkem na nočním stolku rozsvítíte všechna světla v domě nebo zatáhnete rolety, pokud uslyšíte neznámé zvuky.
• Senzor zaplavení monitoruje výskyt vody na podlaze. Uzavře se hlavní přívod vody a odešle se SMS nebo e-mail o vzniklé situaci. Ve sklepě se vypne přívod elektřiny.
• Z aplikace SmartHome xComfort se IP kamerami snadno přesvědčíte, co se doma děje.
• Nadřazené bezpečnostní systémy se se systémem xComfortem propojí přes binární vstupy, spínací aktory nebo přes RF Controller CB01, který využívá přímého řízení a protokol MODBUS