Jsem Chytrý dům EATON xComfort

Chytrý dům xComfort

EATON xComfort je systém chytré elektroinstalace napájený ze stávající sítě 230 V a komunikující zabezpečenou bezdrátovou technologií. Jeho využití je možné všude. V bytech, domech, firmách a organizacích, kde zajistí dokonalé řízení nejen vytápění, osvětlení, zastínění a mnoho dalšího, ale i technologií jiných výrobců, jako jsou tepelná čerpadla, klimatizace, rekuperace, fotovoltaiky, a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Svou úsporou energií, bezpečností, komfortem a více jak 20 letou praxí je řazen mezi nejlépe pracující systémy chytré elektroinstalace s možností plné automatizace a využitím logických funkcí mění stávající, nebo nové byty, domy a firmy na inteligentní samostatně pracující objekty, které máte pod plnou kontrolou. Systém, a to považujeme za jedinečnou výhodu, je vyráběn firmou EATON v Suchdole v jižních Čechách. Tam se vyrábí pro celou Evropu. Proto je perfektně zajištěn servis a veškeré náhradní díly pomocí sítě partnerů.

Jedinečnost řešení se systémem chytré elektroinstalace xComfort

Jedinečnost systému chytré elektroinstalace xComfort spočívá v bezdrátové komunikaci jednotlivých částí systému - jednotlivých prvků s řídící jednotkou. Říkáte si asi Wi-Fi? Ne v žádném případě. Jedná se o zabezpečenou frekvenci 868,3 MHz a s Wi-Fi to nemá nic společného. A jaká je spolehlivost? Systém vám nedovolí při projektování vytvořit spojení, které je pod úrovní 36% kvality signálu. Navíc jednotlivé části systému, jednotlivé prvky dokáží tento signál routovat (přenášet signál z nejvzdálenějších míst až k řídící jednotce) a při vhodném rozmístění po celém objektu vytvoříte perfektní pokrytí a tím naprostou spolehlivost systému. A jak je to s vlastním vysíláním? Prvky komunikují, jen když jsou ovládané, jedná se o milisekundy.

Asi největší výhodou je právě bezdrátová komunikace. Nemusíte mít instalované kilometry kabelů a obrovské rozvaděče (další podstatná úspora finančních prostředků). Celý systém se stává stavebnicí, kterou můžete kdykoli doplnit. V dnešní době je pro každého vlastní finanční náročnost stavby velmi zatěžující. Proto tento systém umožňuje postupné doplňování jednak na základě postupu prací, tak, jak stavba prostě roste, a i na základě možných finančních prostředků. Základem je vždy kompletní řízení vytápění, případně i chlazení, na kterém se systémem EATON xComfort dosáhnete největších úspor.

Další bezkonkurenční výhodou je, že jednotlivé části systému chytré elektroinstalace xComfort spolu komunikují napřímo. Do řídící jednotky pak odchází pouze stavy. Jiný systém vám při poruše řídící jednotky nebude vůbec fungovat. Nebude fungovat celý objekt a vy si například ani nerozsvítíte. To se se systémem EATON xComfort nemůže stát, protože tento systém je jediný na trhu, který funguje i při případné poruše řídící jednotky. Jen se přes aplikaci nedokážete připojit. Budete si moct rozsvítit, topení přejde do nouzového režimu, bezpečnostní a jiné prvky budou nadále fungovat, protože k vlastnímu fungování nepotřebují řídící jednotku.

Vzdáleně ovládat můžete chytrým telefonem, tabletem, počítačem, nebo i hlasově. Nemusíte systém ovládat ani přes EATON server, ale napřímo, vzdáleně, nebo místně. Můžete zpřístupnit jen místní ovládání. Máte tak všechny možnosti pod vlastní kontrolou. Samozřejmostí je, že je aplikace pro Android i Apple a webové rozhraní řídící jednotky v českém jazyce. Můžete ale vybrat i jiné jazyky, jako angličtina, němčina, francouzština, italština, polština a další.

Více jak 20 letá praxe, výroba, která je v České republice pro celou Evropu, vývojové centrum v České republice, to vše vám zaručí perfektní servis, technickou podporu, možnost postupného rozšiřování systému a veškeré inovace s tím spojené.

Použití systému chytré elektroinstalace xComfort

Systém chytré elektroinstalace EATON xComfort je možné použít úplně všude. Byty, rodinné domy, firmy, velké podniky, státní správa, no prostě všude, kde není lhostejná úspora energií a bezpečnost. Každá chytrá elektroinstalace musí mít návratnost finančních prostředků, které do ní investujete. Komfort v pohodlném ovládání je až na druhém místě. A pro ty, co vše rádi zpochybňují? Celý systém chytré elektroinstalace EATON xComfort pro velký dům "žere" celých 28 W.

Výhody chytré elektroinstalace xComfort

 • bezdrátové ovládání osvětlení - světla, která chcete jen spínat a světla, která chcete i stmívat, plánování, podmínky, automatické rozsvěcení a pod.
 • bezdrátové ovládání spotřebičů - zásuvky, ventily, čerpadla, boilery, vodárny a mnoho dalších spotřebičů v automatice, nebo v plánu či v podmínkách
 • zónové řízení vytápění a chlazení - každá vytápěná, nebo chlazená místnost se samostatným nastavením, plánovačem a dalšími vymoženostmi
 • bezdrátové ovládání zastínění - automatické zastiňování dle venkovních nebo jiných parametrů, automatizace, bezpečnost, plánování, podmínky
 • nižší spotřeba energií díky sofistikovanému řízení, monitorování spotřeby elektřiny, plynum a vody, díky kompletnímu přehledu měřených veličin
 • propojení všech technologií – vytápění, chlazení, rekuperace, klimatizace, tepelná čerpadla, zastínění, závlaha, zabezpečení a další
 • bezpečnostní funkce - požár, záplava, kvalita vzduchu, vlhkost, detekce plynů, detekce pohybu, detekce otevřených dveří a oken, detekce a měření rychlosti větru
 • bezdrátové vypínače s možností změny funkcí, termostaty, dálkové ovladače a vše s možností propojení do hlasového ovládání asistentů Google a Alexa
 • mnohem jednodušší a cenově nižší instalace s menším množstvím kabelů s možností kdykoli systém rozšířit bez nutnosti úpravy stávající elektroinstalace
 • ovládání odkudkoli pomocí smartphonu, tabletu, nebo počítače nebo přes webové rozhraní z internetových prohlížečů, nebo s možností hlasového ovládání
 • centrální ovládání jedním tlačítkem při odchodu, nebo příchodu se provede za sebou třeba sto příkazů (režim topení, vypnutí spotřebičů, zavření přívodu vody atd.)

Nespočet možností chytré elektroinstalace xComfort

Systém  chytré elektroinstalace xComfort, jak už bylo řečeno, je možné použít kdekoli. Pro úpravu stávajících rozvodů, nebo jejich rozšíření, kde je původní elektroinstalace. Ve zcela nových rozvodech v bytech, novostavbách, firmách, nebo státních institucích. Můžete začít tím nejdůležitějším, řízením vytápění a chlazení a díky tomu dosáhnout okamžité úspory a postupně můžete celý systém rozšiřovat. Nejste vůbec ničím omezování a díky bezdrátové komunikaci se ze systému stává stavebnice. Postupně si takto vytvoříte svůj „Chytrý dům“.

Perfektní řešení při modernizacích

Vaši chytrou elektroinstalaci můžete snadno rozšířit, nebo upravit bez vrtání, sekání, frézování a špíny. Bezdrátová technologie nabízí snadnou montáž. Dopřejte si rychlou a finančně přijatelnou možnost modernizace se všemi funkcemi, které požadujete.

Ideální při změnách rozmístění nábytku

Nástěnný bezdrátový vypínač, který vypadá jako běžný vypínač, si můžete přilepit na stěnu, nebo nábytek a kdykoliv jej přemístit jinam.

Pro osoby s omezením pohybu

Musíme myslet i na osoby, které mají ztížený pohyb. Ovládání pomocí dálkového ovládače, tabletu, počítače, mobilního telefonu, nebo pomocí hlasového ovládání, které je velmi oblíbené, usnadníme a pomůžeme všem, kteří to potřebují.

 

Řízení vytápění a chlazení

Správné řízení vytápění a chlazení se systémem chytré elektroinstalace EATON xComfort vždy přináší úsporu 15 až 30 % nákladů na energie. Už při jeho návrhu je nutné vše konzultovat, aby se nestalo, že budete jedním termostatem řídit celý objekt. Aby se nestalo, že je tepelné čerpadlo napojené přímo do topného systému bez akumulační nádoby. Ptejte se, co se stane, když systém zavře všechny okruhy protože je všude natopeno. Ptejte se, zda má tepelné čerpadlo, rekuperace, fotovoltaika a další instalované technologie možnost řízení k nadřazeným systémům třeba přes protokol MODBUS, protože pokud je vše pod jedním systémem, dosáhnete těch největších úspor a budete mít přehled o všem.

Číst více
Řízení vytápění a chlazení

Řízení a ovládání zastínění

S prvními okamžiky ranního slunce se rolety, nebo žaluzie automaticky vysunou (ale jen tam, kde chcete), aby vaše probuzení bylo co možná nejpříjemnější. Plánování a automatické funce vám zajistí další úsporu energií. Dříve, než se použije klimatizace, systém chytré elektroinstalace EATON xComfort zajistí zastínění. Nechce automatiku? Nevadí, jedním kliknutím ji vypnete. Bezpečnostní funkce navázané například na rychlost větru jsou samozřejmostí. Funkce při požáru, nebo při vloupání si stanovíte podle sebe. Systém chytré elektroinstalace EATON xComfort udělá přesně to, co chcete.

Číst více
Řízení a ovládání zastínění

Řízení a ovládání osvětlení

Osvětlení čím dál častěji dotváří tu správnou atmosféru pohody a používá se jako součást zařízení domu. Stmívání se stalo téměř přirozenou záležitostí a barva světla s příchodem večera je dnes z hlediska zdraví velmi důležitá. Stiskem jednoho tlačítka v systému chytré elektroinstalace EATON xComfort, nebo v daném čase, při pohybu, nebo hlasovým příkazem se rozsvítí určená světla na požadovanou intenzitu a barvu. Sami si můžete vytvořit scény třeba k večeři, při sledování televize a jiných činnostech a navodit tak potřebnou atmosféru. Všechny scény můžete kdykoliv libovolně upravovat. Jde to z mobilního telefonu, tabletu, PC nebo i ve Smart-TV. Imitace přítomnosti v době dovolené je další možností, jak zvýšit ochranu domu.

Číst více
Řízení a ovládání osvětlení

Řízení a spínání spotřebičů

Spínání zásuvek, elektrických spotřebičů, ventilů, ventilátorů a čerpadel, včetně ovládání vytápění, klimatizací a vzduchotechnik, to je základ který nabízí systém chytré elektroinstalace EATON xComfort. Současné měření spotřeby, příkonu, nebo spínání zátěže až 16A se současnou ochranou koncového zařízení, informacemi o přetížení, to už dnes není sen, ale skutečnost. Nová technologie hybridního spínání v nule, měření a zobrazení elektrické spotřeby a příkonu, spolu s možností ovládání odkudkoliv dělá ze spínacích aktorů systému chytré elektroinstalace xComfort bezkonkurenční prvky na trhu. Přehled o stavu aktoru, zda je zapnuto, nebo vypnuto, je nepostradatelnou funkcí v dnešní uspěchané době.

Číst více
Řízení a spínání spotřebičů

Bezpečnost a bezpečnostní funkce

Bezpečnostních funkce jsou nedílnou součástí systému chytré elektroinstalace EATON xComfort. Při požárním poplachu se vytáhnou se žaluzie, nebo rolety, okamžitě se vypne rekuperace a další spotřebiče, rozsvítí se světla na všech únikových cestách a provedou se další požadované úkony. Automatické hlášení systému chytré elektroinstalace xComfort a spuštěný poplach vám sdělí i připálený hrnec v zakouřené kuchyni. Nešetřete na vybavení kouřovými detektory, záplavovými detektory, pohybovými detektory, okenními a dveřními kontakty, detektory kvality vzduchu a plynů. Chraňte své zdraví, které je to nejdražší, co máte.

Číst více
Bezpečnost a bezpečnostní funkce

Řízení technologií

Díky dlouholetému vývoji uvedla naše firma na trh již druhé zařízení Controller CB02. Toto zařízení umožňuje integraci technologií jiných výrobců do systému chytré elektroinstalace xComfort. Jedná se zejména o tepelná čerpadla, klimatizace, rekuperace, fotovoltaiky, zabezpečovací systémy, řízení osvětlení DALI a DMX a mnoho dalších technologií pracujících s protokolem MODBUS a DALI DT8. RF Controller CB01 dále umožňuje integraci velmi známého hudebního systému SONOS a podporuje také Restaurační a hotelový systém špičkové firmy v tomto oboru, firmy AGNIS. Controller CB02 tak umožňuje spojení systému chytré elektroinstalace xComfort s těmito technologiemi pro účely jejich řízení a sledování. Systém chytré elektroinstalace EATON xComfort se tak stává kompatibilním napříč celým spektrem technologií. Vývoj nadále pokračuje a připravujeme další možnosti rozšíření.

Číst více
Řízení technologií