Jsem Chytrý dům EATON xComfort

RF Controller CB01

22.06.2023

Ano je čas posunout se dál. Nový vývoj v oblasti RF Controlleru CB02 je zaměřen na přímou komunikaci po LAN síti se Smart Managerem. To by mělo zajistit rychlejší reakci Smart Manageru a další možnosti, z nichž asi nejdůležitější je přenos statusů, neboli stavů. A jak by to mělo vypadat?

Představte si, že máte hotový projekt, ve kterém máte zóny (místnosti) a v těchto zónách různá fyzická zařízení. Vytvoříze si jednu zónu třeba s názvem RFCB01 do které začleníte všechna potřebná zařízení z projektu. RF Controller CB02 načte ze Smart Manageru tuto zónu a v ní načte všechna zařízení a umožní s těmito zařízeními pracovat na přímo. Vy si pak vyberete ze seznamu určité zařízení a vytvoříte k tomuto zařízení programovatelný záznam a vyberete komunkaci LAN. Pak tento záznam propojíte s MODBUS zařízením, nebo DMX, DALI, Binárními vstupy, nebo se systémem SONOS. A vše je hotové. Budou se přenášet statusy z těchto zařízení, nebo naopak budete moci přenášet jakékoliv hodnoty ze systému xComfort do MODBUS zařízení.

Další velmi důležitou částí bude vytváření virtuálních "Markerů" a to včetně Markerů energie a výkonu. K dispozici tak bude i měření spotřeb a dalších veličin. RF Controller CB02 načte ve vytvořené zóně virtuální Markery a pak k jednotlivým virtuálním Markerům vytvoříte záznam, který Vám přenese informace třeba z MODBUS linky, kde máte tepelné čerpadlo, rekuperaci či jiné technologie, které potřebujete kontrolovat a ovládat. Budete tak mít okamžitý přehled o stavu MODBUS zařízení, nebo budete mít přehled o stasvu jiných linek a budete moci všechna zařízení plnohodnotně ovládat.

S tímto vývojem pak souvisí další velmi důležitá čás, která přijde následně. Je to propojení Smart Manageru s Apple domácností. O tom ale až příště. Tak se s námi těšte na nové věci a nové možnosti.

Aktualizace článku: 08.09.2023 09:22:35

V týdnu od 11. do 15. září proběhne první testování nového Firmware. Na pár drobností už je vše hotové.

Aktualizace článku: 23.10.2023 20:58:00

V Týdnu od 23.10.2023 do 29.10.2023 testujeme konečnou verzi Firmware. Předpoklad uvolnění nového Firmware je začátkem měsíce listopadu 2023

Tým KOMETA Plzeň

Jsem chytrý dům xComfort