Jsem Chytrý dům EATON xComfort

16.01.2024

S potěšením vám oznamujeme, že jsme uvedli na trh novou verzi Controlleru CB02. Tato verze přináší radikální změnu komunikace s řídící jednotkou Smart Managerem. Komunikace probíhá po LAN síti a přináší mnoho výhod a vylepšení. Asi nejdůležitější funkcí je, že dokáže okamžitě přenášet stavy zařízení připojených technologií k CB02.

Controller CB02 dokáže načíst zóny z řídící jednotky Smart Manageru. Stačí si vytvořit jednu zónu, kde budou virtuální markery pro ovládání zařízení jiných technologií a Controller CB02 načte tuto zónu a v ní načte všechny viruální markery. Pak stačí jen v nově vytvářeném záznamu vybrat - propojit příslušný marker a nakofigurovat komunikaci s jinými výrobci technologií jako jsou tepelná čerpadla, klimatizace, rekuperace, fotovoltaiky a další technologie, které chcete integrovat.

Změnou a doplněním firmware jsme dokázali na stejném Hardware poskytnout mnohem jednodušší integraci. Navíc nové firmware je zcela kompatibilní s původní verzí RF Controller CB01. Stačí nahrát nový firmware a na základě MAC adresy ZDARMA získat licenci na komunikaci po LAN síti. Ano, všichni zákazníci, kteří si již zakoupili RF Controller CB01 mohou zdarma provést Upgrade na verzi CB02. Tím získají nejen možnost LAN komunikace, ale původní RF komunikaci budou mít stále plně k dispozici. Zakoupené licence na hudební systém SONOS, nebo licence na Hotelový a restaurační systém AGNIS zůstávájí i po Upgrace na verzi CB02 v platnosti.

A jak to vše v současné době vypadá? Po aktualizaci Firmware a vložení licence se automaticky rozšíří konfigurace o možnost aktivace spojení CB02 s SHC po LAN síti.

CB02 Konfigurace

V aktivační části je zobrazena aktivace "shclan". Pod ní stačí aktivovat komunikaci s SHC, vyplnit IP adresu SHC, uživatelské jméno, heslo a uložit. Status se změní na "Connected" a vy můžete vybrat nově vytvořenou zónu (v našem případě CB02 ALL) a vše je hotovo.

Při vytváření nového záznamu pak stačí přepnout na LAN komunikaci, vybrat příslušný marker a nakonfigurovat komunikaci.

Konfigurace CB02 - Záznam