S pomocí systému xComfort získáte plný přístup k bezdrátovému ovládání svého domu, ať už jste kdekoliv. Nezáleží na tom, zda jste doma, nebo právě na cestách. Pro ovládání můžete využívat stejné uživatelské rozhraní - smartphone, který máte sebou vždy po ruce.

Srdcem chytré elektroinstalace je Smart Manager, připojený přes wifi router (modem) do domácí místní sítě a tím i do internetu. Ve Smart Manageru jsou uloženy veškeré informace pro ovládání a řízení vašeho domu.

Všechny produkty xComfort mezi sebou a také se Smart Managerem komunikují bezdrátově a to napřímo nebo bezpečně přes routing. V rozsáhlých objektech se pro komunikaci využívá LAN ethernetová síť.

Komunikace mezi Smart Managerem a smartphonem probíhá bezdrátově přes místní WiFi síť. Obdobně tomu je, pokud využíváte tablet. V těchto zařízeních je nainstalována aplikace Eaton Smart Home. Aplikace se  používá pro vizualizaci, ovládání, řízení vytápění a nastavení komfortních a bezpečnostních funkcí.

Systém xComfort od společnosti Eaton lze ovládat odkudkoliv. Pokud jste doma, ovládáte vše přes místní síť prostřednictvím telefonu, tabletu, PC nebo Smart-TV. Pokud jste pryč, s vaším smartphonem máte vždy plnou kontrolu nad domem. Pro komunikaci využíváte Eaton server, ke kterému je v rámci internetu připojen váš Smart Manager.