RF xComfort BridgeRF xComfort Bridge
rf00219_l-580x580
rf00219_r-580x580

RF xComfort Bridge

PDFTiskEmail
Prodejní cena3510,21 Kč
Prodejní cena bez DPH2901,00 Kč
Sleva
Sleva celkem:
Hodnota DPH609,21 Kč
Cena / kg:
CBCA-00/01
Popis

RF xComfort Bridge - ovládací jednotka osvětlení (spínání, stmívání), programování Smartphonem - Použití

RF xComfort Bridge je k ovládání aktorů ze Smartphonů v nové aplikaci xComfort Bridge. Je určena pro komfortní ovládání všech nových spínacích a stmívacích aktorů a některých sad GO Wireless jako napríklad RF spínací set, nebo RF stmívací set.

RF xComfort Bridge - ovládací jednotka osvětlení (spínání, stmívání), programování Smartphonem – Základní informace

RF xComfort Bridge - ovládací jednotka osvětlení (spínání, stmívání), programování Smartphonem - typ CBCA-00/01

 • Typ produktu: Ovladač
 • Způsob montáže: Montáž na povrh
 • Zdroj napájení: Adapter 230V - součástí balení
 • Snadné ovládání osvětlení a uložení světelných scén, ovládání spotřebičů
 • Konfigurace v aplikaci přímo uživatelem (změny popisu zařízení, vytvoření zón a pod)
 • Centrální zapnutí, nebo vypnutí všech zařízení
 • Automatická konfigurace skupinových datových bodů (všechna zařízení v zóně, nebo v celém domě)
 • Snadné uvedení do provozu skenováním čarového kódu pomocí fotoaparátu mobilního telefonu, nebo stlačením párovacího tlačítka na aktoru (MODE)
 • RF komunikace chráněná automaticky heslem - možnost změny hesla
 • Možnost Update software RF Bridge přímo v aplikaci, které umožní v budoucnu další rozšížení

Představujeme xComfort Bridge, nový inteligentní ovladač se snadno použitelnou aplikací. Jednoduchý a uživatelsky přívětivý ovladač dává instalaci xComfort nový rozměr a ovládání, které je na dosah ruky, ať už jste instalační technik začátečník, zkušený technik nebo koncový uživatel. Není zapotřebí žádný další konfigurační software ani předchozí znalosti programování, což usnadňuje vytvoření inteligentních domů, bytů, nebo firemních prostor, které jsou skutečně inteligentní. Vše, co musíte udělat, je nainstalovat jeden z našich předkonfigurovaných balíčků Go Wireless a zbytek je jen na vás. Tento proces je rychlý, čistý a flexibilní. Pomocí aplikace můžete bezdrátově konfigurovat a ovládat světla na úrovni jedotlivých zařízení, na úrovni zón, prostřednictvím scén nebo pomocí funkce astro. Nová funkce uvedení do provozu pro kutily umožňuje přidávat nové inteligentní stmívače LED, přepínače a adaptéry - v aplikaci je můžete v několika jednoduchých krocích jednoduše naskenovat, nebo vyhledat s pomocí funkce "objevit nová zařízení". xComfort Bridge je rychlé řešení pro správu vašeho inteligentního domu způsobem, který je snadný, zabezpečený a umožňuje budoucí rozšíření. Jakmile je ovladač xComfort Bridge připojen k místnímu routeru WiFi, lze jej dálkově ovládat pomocí aplikace xComfort Bridge na zařízeních iOS (iPhone, iPad, iPod) nebo Android (smartphone, tablet). Vestavěné LED diody poskytují informace o stavu a fungování ovladače. Ovladač lze namontovat na povrch na jakoukoli zeď, na krabice 55 mm nebo 68 mm nebo na spojovací nebo instalační krabici. Sada, která je součástí dodávky umožňuje umístit ovladač na jakýkoli vodorovný povrch.

Omezení:

 • Maximální počet zón - místností: 6
 • Maximální počet nových aktorů (úzké provedení): 30
 • Maximální počet scén: 6
 • Pouze lokální režim v interní síti. (Nelze ovládat vzdáleně mimo vnitřní síť)

Aplikace

Apple App Store  Google App

Součástí balení: montážní držák, oboustranná samolepící páska 2x, nalepovací gumové patky, adaptér USB, kabel Micro-USB,

Montážní návod

Přístupová práva: Certifikovaní partneři Eaton xComfort, Registrovaní odběratelé, Registrovaní zájemci

Informační přehled

Přístupová práva: Certifikovaní partneři Eaton xComfort, Registrovaní odběratelé, Registrovaní zájemci

Otázky a odpovědi

Kolik zařízení (aktorů) je možné připojit k xComfort Bridge?
Je možné připojit maximálně 30 zařízení (aktorů).

Kolik místností lze vytvořit v aplikaci?
Lze vytvořit maximálně 6 místností.

Kolik scén lze vytvořit v aplikaci?
Lze vytvořit maximálně 6 různých scén. Centrální ovládání všech zařízení (aktorů) v místnosti (vše ZAP nebo vše VYP) se vytvoří automaticky. 

S kolika zařízeními (smartphony, tablety) je možné se připojit k xComfort Bridge současně?
K Bridge je možné připojit v jeden okamžik až 4 různá zařízení (smartphony/tablet s iOS nebo Android).

Jaká zařízení (aktory) jsou podporována a mohou být spárována s xComfort Bridge?
Všechny spínací a stmívací aktory nové generace (tenké provedení).
CSAU-01/01-10xx
CSAU-01/01-16xx
CSAP-01/xx-12E
CDAU-01/04-x
CDAE-01/04
CDAE-01/05-x
CDAP-01/xx-1E

Mohu použít staré spínací a stmívací aktory a spárovat je s xComfort Bridge?
NE – starší generace aktorů nelze spárovat s xComfort Bridge, protože nepodporuje ESM komunikaci (Extended Status Messaging).

Podporuje Bridge tlačítka nebo další sensory?
NE – aktuální verze podporuje pouze spínací a stmívací aktory nové generace (tenké provedení).

Podporuje Bridge regulaci vytápění?
ZATÍM NE – aktuálně není podporována. Počítá se ale, že podpora bude zařazena.

Podporuje Bridge roletové aktory?
ZATÍM NE – aktuálně nejsou podporovány. Počítá se ale, že podpora bude zařazena s novou technologií u nových roletových aktorů.

Kam umístit Bridge ve vašem dome nebo bytě?
Ideálně ve středu vašeho domu v blízkosti Wi-Fi routeru tak, aby byla zajištěna komunikace se všemi instalovanými aktory.

Podporuje Bridge připojení pomocí Wi-Fi nebo potřebuji LAN kabel?
Bridge je nutné připojit k vašemu Wi-Fi routeru pomocí LAN kabelu (součástí dodávky).

Jak přidat nové zařízení (aktor) k xComfort Bridge?
V mobilní aplikaci zvolte „Konfigurovat à Zařízení“  a tlačítkem „Přidej zařízení“ nebo znaménkem „+“ vpravo nahoře v modré liště přidáte nové zařízení (aktor).

Jak dlouho musím čekat, než dojde ke spárování zařízení (aktorů) s Bridge?
Pokud je zařízení (aktor) online/pod napětím, tak proces párování trvá maximálně několik sekund. Pokud zařízení není online/je bez napětí, když například přidáváte zařízení (aktor) skenováním čárového kódu, může proces párování trvat až 5 minut po připojení zařízení na napětí, po této době je zařízení (aktor) připraven pro ovládání a zasílání aktuálního stavu do Bridge.

Jak mohu přidat novou místnost?
V mobilní aplikaci zvolte „Konfigurovat à Místnosti“ a tlačítkem „Přidej místnost“ nebo znaménkem „+“ vpravo nahoře v modré liště přidáte novou místnost.

Jak mohu vytvořit novou scénu?
Existuje více možností jak vytvořit scénu:

 1. Zvolte „Konfigurovat à Scény“ a tlačítkem „Přidej scénu“ nebo znaménkem „+“ vpravo nahoře v modré liště přidáte novou scénu.
 2. Na stránce „Domů“ stiskněte v dolní části tlačítko „Vytvořit scénu s aktuálním nastavením“ a vytvoříte scénu, kde budou zařízení (aktory) nastaveny dle aktuálního stavu všech zařízení.

Na stránce „Domů“ zvolte místnost a šipkou vpravo zobrazíte zařízení v této místnosti. Dále stiskněte v dolní části tlačítko „Vytvořit scénu s aktuálním nastavením“ a vytvoříte scénu, kde budou zařízení (aktory) nastaveny dle aktuálního stavu všech zařízení v dané místnosti.

Jak mohu přejmenovat svou Bridge?
V mobilní aplikaci zvolte „Konfigurovat à Můj xComfort Bridge àNázev Bridge“ a zadejte nový název. Název Bridge je používán i pro identifikaci v rámci sítě a tedy nemůže obsahovat speciální znaky včetně mezer, diakritiky atd.

Jak mohu aktualizovat FW v xComfort Bridge?
V mobilní aplikaci zvolte „Konfigurovat à Můj xComfort Bridge à Aktualizace Bridge“. Pokud je tlačítko neaktivní, není dostupná žádná nová aktualizace pro váš Bridge.

Budou přidané zařízení (aktory) chráněny heslem?
Ano, všechna zařízení (aktory) spárované s xComfort Bridge budou chráněny heslem nastaveném v „Konfigurovat à Můj xComfort Bridge à xComfort heslo“. Každá Bridge má nastaveno individuální heslo již z výroby.

Jak mohu změnit xComfort heslo?
Heslo xComfort lze změnit v „Konfigurovat à Můj xComfort Bridge à xComfort heslo“ a po zadání nového hesla stiskněte tlačítko „Aktualizuj heslo“.

Mohu přidat zařízení (aktory), které jsou již součástí MRF projektu??
Ano, je to možné, pokud nejsou zařízení (aktory) ještě spárovány s jiným chytrým zařízením např. Smart Managerem nebo s jinou xComfort Bridge. Pro přidání zařízení (aktorů) k xComfort Bridge je nutné použít „Párovací mód“ nebo metodu „Skenovat čárový kód“ v mobilní aplikaci, protože MRF software nepodporuje xComfort Bridge. Pokud nejsou aktory snadno přístupné, je možné použít párovací mód v mobilní aplikaci a namísto stisknutí tlačítka MODE na aktoru lze v MRF software použít následující postup: klikněte pravým tlačítkem myši na odpovídající zařízení (aktory) a zvolte položku „Zjistit stav“ – zařízení bude následně spárováno s xComfort Bridge. V xComfort Bridge je nutné nastavit stejné heslo jako je zvoleno v MRF projektu. Jakmile spárujete zařízení (aktory) s xComfort Bridge, nedoporučujeme do zařízení nahrávat změny z MRF software.

Umí xComfor Bridge vyhodnocovat kvalitu spojení se zařízeními (aktory)?
Zařízení (aktory) musí být v přímém dosahu signálu s xComfort Bridge. V mobilní aplikaci je uvedena kvalita signálu u každého spárovaného zařízení, zvolte „Konfigurovat à Zařízení“ a u každého zařízení je uvedena kvalita spojení následovně „Vynikající“ / „Dobrá“ / „Střední“ / „Špatná“.

Co je to „stmívací profil“?
Stmívací profil určuje nastavení stmívacího aktoru pro aktuálně použitý stmívatelný světelný zdroj. Ideální stmívací profil pro daný zdroj je takový, aby se intenzita osvětlení měnila lineárně s nastavením od 0 do 100%. Stmívací aktory mohou stmívat zátěže od 0W po jejich maximální hodnotu.

Musím si vytvořit vlastní stmívací profil?
Ne – v aplikaci jsou k dispozici předdefinované stmívací profily pro většinu běžně používaných stmívatelných světelných zdrojů včetně LED. V nastavení si zvolíte vhodný stmívací profil, uložíte a aktor je připraven.

Jaké jsou rozdíly mezi předdefinovanými profily?
R/L/C standard – Základní stmívací profil vhodný pro induktivní žárovky a pro některé stmívatelné LED zdroje.
Klasické úsporky (CFL/ESL) – Ideální pro starší úsporné žárovky, které vyžadují zahřívací čas.
Pouze ZAP/VYP – Použijte pro nestmívatelné světelné zdroje.
LED 1-3, spodní, střední, horní – viz graf. Jsou vhodné pro stmívatelné LED světelné zdroje. Zvolený profil je nutné vyzkoušet s konkrétním světelným zdrojem.

Co je to „spodní hranice stmívání“?
Spodní hranice stmívání určuje minimální hranici stmívače při ovládání tlačítkem. Při rozjasňování je to počáteční úroveň jasu a při stmívání je to nejnižší hodnota jasu. Hodnotu nastavte dle vašich požadavků pro komfortní ovládání světla tlačítkem.

 Podporuje xComfort Bridge ovládání osvětlení při východu nebo západu slunce?
Ano, tato funkce je dostupná jako Astro hodiny, kde lze zvolit místnost nebo scénu, která má být ovládána při východu nebo západu slunce. Čas východu a západu slunce je vypočítán automaticky jednotkou xComfort Bridge s ohledem na vaši lokalitu.

Podporuje xComfort Bridge integraci třetích stran?
Ne – aktuální verze toto nepodporuje.

Musím volat elektrikáře pro přidání zásuvkového adaptéru k xComfort Bridge?
Není to nutné. Zásuvkový adaptér zasuňte do jakékoli zásuvky 230V a pomoci mobilní aplikace přidejte zařízení a spárujte jej s xComfort Bridge pomocí „Párovacího módu“ nebo „Skenováním čárového kódu“.

Musím volat volat elektrikáře pro změny konfigurace v zařízeních, místnostech nebo scénách?
Ne – toto můžete udělat sami v mobilní aplikaci velmi jednoduše v sekci „Konfigurovat“.

Vyžaduje xComfort Bridge nějakou licenci či poplatky?
Nikoli.

Save
Cookies user preferences
We use cookies to ensure you to get the best experience on our website. If you decline the use of cookies, this website may not function as expected.
Accept all
Decline all
Analýza
Google analýza
Accept
Decline
Marketing
Set of techniques which have for object the commercial strategy and in particular the market study.
Čtenost článků
Accept
Decline
Návštevnost
Návštěvnost internetových stránek
Accept
Decline