Tato stránka je v přípravě, děkujeme za pochopení.

K ovládání rolet, žaluzií nebo markýz slouží bezdrátové roletové aktory. Obousměrná komunikace s řídící jednotkou Smart Manager je zajištěna na frekvenci 868,3 MHz. Tyto roletové aktory se dále používají pro ovládání elektrických pohonů 230 V, příjezdových bran a garážových vrat, které jsou řízeny ve dvou směrech a jsou vybaveny koncovým spínačem.

Přes oddělovací relé lze rovněž spínat stejnosměrné motory a pohony na malé napětí, nejčastěji motorové pohony vnitřních žaluzií, ovládání střešních oken, světelných kastlíků a podobně. V kombinaci s povětrnostní automatikou větru a deště lze využít rovněž bezpečnostní funkci, to znamená, že při dešti nebo silném větru se automaticky zatáhnou rolety do bezpečné pozice a zablokuje se místní ovládání tlačítek pro ruční ovládání po dobu nepřízně počasí.

Výstupy: 2 reléové kontakty 6 A / 230 VAC - odporová zátěž, kontakty s elektrickým blokováním.

K roletovému aktoru se připojuje vždy pouze jeden motorický pohon. Elektronická ochrana při tepelném přetížení aktoru je 50-55 °C. Tato ochrana odpojí motorický pohon. Zde je funkce s automatickým návratem. Ovládání je zajištěno pomocí bezdrátoveho tlačítka, dálkové ovládače nebo smartphonu současně i s originálním ovládáním a to buď po jednotlivých žaluziích, nebo skupinách na základě vlastního uvážení.

Senzory deště a větru při špatném počasí zatáhnou markýzu nebo žaluzie. Zablokuje se ovládání z RF vypínačů, aby je například dítě nemohlo vytáhnout neodbornou manipulací, když je velký vítr nebo právě prší. Senzory venkovní teploty, pokojové termostaty a senzory osvětlenosti zajišťují spolu s řídící jednotkou automatické řízení. Další možností jsou časové funkce Smart Manageru pro automatické vytahování a zatahování rolet ráno a večer v pevný čas. Funkce astrohodiny ovládá rolety při východu nebo západu slunce bez nutnosti instalace soumrakového spínače.

Systém xComfort ovládá zastínění efektivně a bezpečně. Tímto způsobem se můžete vyhnout zbytečnému zapnutí chladící techniky a uspoříte značné energie. V zimním režimu mohou pomáhat rolety pro zvýšení
teploty v místnosti. Když nejste doma, samy se vysunou při zvýšení teploty na jižní straně domu.